News

juuli 28, 2020

LUMINORI ABIL TOODI SUURE KINNISVARAETTEVÕTTE LAENUD TAGASI EESTISSE

Luminor andis suurele kinnisvaraarendajale ja -haldajale Capfield OÜ-le 85 miljonit eurot laenu nende varasemate laenude tagasi Eestisse toomiseks. Luminori korporatiivpanganduse üksuse juhi Monika Kallase sõnul on Eestis mitmeid suuri kaubanduskeskusi omav Capfield tugevas seisus ning praeguses koroonaviirusest tingitud olukorras hästi hakkama saanud.

Eestis tegutsev kommertskinnisvara omanik Capfield OÜ maksab Luminorilt saadud laenu abil peamiselt tagasi varasema laenu, mis oli saadud Nordea pangalt. Laen Capfieldile on tagatud ettevõttele kuuluva kaubanduskeskuste portfelliga, mille koguväärtus ulatub 183 miljoni euroni.

Luminori korporatiivpanganduse üksuse juht Monika Kallas ütles, et tegemist Luminori jaoks olulise strateegilise kinnisvarasegmendiga. „Capfieldi positsioon turul on koroonapandeemiale vaatamata tugev. Neile kuuluvate keskuste seisukord on hea, neil on suurepärased asukohad, hajutatud portfell ning tugevad ankurrentnikud. Ettevõtete toetamine on Luminori üks prioriteete ning läbi Capfieldi toetame kaudselt ka kaubanduskeskuste rentnikke,“ ütles Kallas. Lisaks laenule pakutakse ettevõttele ka Luminori pangateenuste täielikku paketi

Capfieldi juhataja Ruben Gornischeff rõõmustas, et Eesti üks juhtivaid panku neid usaldab ja peab ettevõtte hallatavaid keskusi tugevateks ja jätkusuutlikeks ka praeguses turbulentses turuolukorras. „Capfieldi portfelli tugevus on läbinud selle laenu väljastamisega põhjaliku testi, mis näitab, et oleme läbi aktiivse keskuste juhtimise teinud õigeid otsuseid. Samuti on see märk ka usaldusest meie üürnike suhtes, kelle tugevust ja teotahet nii meie kui ka Luminor kõrgelt hindab,“ lisas ta.

Capfield OÜ on Eestis tegutsev kommertskinnisvara arendaja ja omanik, mille portfelli kuuluvad  muuhulgas Tondi Selver, Lasnamäe Bauhaus, Pärnu Maxima XXX, Mustakivi Prisma, Nautica Keskus ja Lasnamäe Centrum. Keskuste üüritav brutopind ulatub kokku üle 80 000 ruutmeetri. 65 protsenti portfellist koosneb suurtest ankurüürnikest, kelle hulgas on tuntud kohalikud ja rahvusvahelised kaubamärgid nagu Bauhaus, Maxima, Prisma, Rimi, Selver, SportsDirect, Apollo raamatupoed ja paljud teised.

Luminor on 940 000 kliendi ja 2500 töötajaga suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja Baltimaades, kellel on 2020. aasta märtsi lõpu seisuga 16% hoiuste ja 18% laenude turuosa. Panga omakapitali maht on 1,6 miljardit eurot, mis tagab Luminori kapitaliseerituse 20,5% tasemel esimese taseme põhiomavahenditega (CET1).