News

märts 31, 2020

EESTI ESIMESED KIIRKLIINIKUD

Eesti meditsiinigrupp Confido avas esimesed omataolised kiirkliinikud Nautica ja Lasnamäe Centrumi kaubanduskeskustes, võimaldades kõigil tervisemurega kiirkorras tasulisele vastuvõtule pääseda ilma broneeringuta ja ka õhtuti või nädalavahetustel.

Capfieldi keskuste juht Olga Allik usub, et kiirkliinikute avamine võetakse kaubanduskeskuste külastajate poolt kindlasti väga soojalt vastu. “Sellise teenuse loomine on märgiline areng nii kaubandus- kui ka meditsiinisektori jaoks,” märkis Allik ja lisas, et esmakordselt tuli neil unikaalse teenusepakkuja lisandumisel kaubanduskeskuste hoonetele registreerida ehitisregistris ka terviseasutuse kasutusotstarve.

Patsiendid saavad kiirkliinikutesse pöörduda kaubanduskeskuste lahtiolekuaegadel, iga päev kell 9-21. Tasulisele vastuvõtule on võimalik tulla mis tahes perearstinimistusse kuuluval või üldse ilma perearstita patsiendil. Teenus on mõeldud nii täiskasvanutele kui ka lastele. Kliinikute külastamiseks ei ole vaja broneeringut ning patsiente teenindatakse ka elavas järjekorras, ent aja broneerimine on soovitatav, et tagada vastuvõtt igasuguse ootamiseta.

Eesti erameditsiiniettevõtte Confido juhatuse liige Kadi Lambot ütles, et kiirkliinikute loomise taga on eesmärk muuta kaasaegne meditsiiniline abi Eesti inimestele kättesaadavamaks. “Euroopas ainulaadse kontseptsiooniga kliinikud, mis on ajaliselt paindlikumad ja jäävad inimeste igapäevasele trajektoorile, võiks hakata tublisti ka EMO koormust vähendama,“ lootis Lambot.

Confido Healthcare Groupi kuuluvad erinevate kaubamärkide all teenuseid pakkuvad kliinikud: pere-, üld- ja eriarstiabi pakkuv Confido Meditsiinikeskus, Confido Vaimse Tervise Keskus, Confido Sõltuvusravikeskus, töötervishoiule keskenduv Confido Töötervishoid, radioloogiateenuseid osutav Confido Radioloogiakeskus ja laserravikeskus Vitaclinika. Lisaks kuulub gruppi OÜ Arstlik Perenõuandla, mis haldab populaarset perearsti nõuandetelefoni 1220. Grupi ettevõtted koondavad  kokku rohkem kui sada erinevat terviseteenuse pakkujat.