News

veebruar 18, 2019

NAUTICA KESKUS AVAB MAAILMA TIPPTASEMEL KOSMOSETEEMALISE NÄITUSE „LAPSED KUUL“

18. veebruaril kell 10 avab Nautica keskus lapsi hariva kogemusnäituse “Lapsed Kuul”, kus on võimalik astronaudina kosmost avastada. Igal täistunnil algab ekskursioon, kus lapsed poevad spetsiaalselt lastele loodud skafandrit imiteerivasse kostüümi, külastavad Kuud ja saavad teada, mis tunne on avastada müstilisi kosmoseradu. Tegemist on Portugali ettevõttele IdeiaBibale kuuluva rändnäitusega, mille sisu on loodud koostöös Euroopa Kosmoseagentuuriga. Näitus on varem rännanud ligi neljakümnes riigis ja on esmakordselt Eestis.

“Esimesest inimsammust Kuul möödub 50 aastat. Lapsed Kuul näitusel on pisikestel võimalik tajuda seda sama, mida tundis Neil Armstrong kuule astudes. Näitus on hea näide kaasaegsest linnaruumist, kus kaubanduskeskustes on võimalik kogeda midagi täiesti uut. “ Olga Allik, Keskuse juhataja, Capfield.

Näitusel on kolm ala: Maa, Kuu ja kosmos. Lisaks on lastel võimalik külastada Maa ja Kuu mooduleid, päikesesüsteemi näitust ning oma silmaga vaadata maailmakuulsate astronautide ja kosmonautide autogrammidega originaalfotosid tähtsaimatest kosmosemissioonidest. Veel saab tutvuda Rahvusvahelise Kosmosejaama kulguri mudeliga, milles on 14 kosmosemasinate mudelit alates Apollo programmist kuni NASA ja ESA uusimate masinateni välja. Võimalik on tutvuda legendaarse Apollo programmi skafandri koopiaga, milles tehti inimajaloo esimesed sammud Kuul.

Lisaks saavad näituse külastajad Nautica keskuses osa soodustustest: astronoomia mäng Futuruumis 15 minutit poole hinnaga või WePlay kaupluses -20%. Veel saab nautida BBQ restoranis kõiki jäätisekokteile 1.50 euro võrra soodsamalt.

Näitus on avatud kuni 18. veebruarist kuni 10. märtsini. 18. veebruaril tuleb näitust külastama telesaatest “Väikesed Hiiglased” tuntust kogunud Oliver. Lastel on võimalus jäädvustada kosmose kogemust fotoseina “Mina Kuul” taustal. Kõiki väikeseid kosmonaute premeeritakse diplomiga. Igal täistunnil ajavahemikus 10–19 stardib 45-minutiline ekskursioon, kus on võimalik külastada Kuu ja Maa moodulit ning kehastuda kosmonaudiks. Näituse ala on võimalik külastada tasuta. Ekskursioon ja moodulite külastamine maksab 3 eurot. Lasteaia- ja koolirühmadele on soodustused. Näitus on mõeldud eelkõige 5-12 aastastele lastele. Näituse populaarsuse tõttu soovitame osaluse registreerida meiliaadressil lapsedkuul@nautica.ee

Lisainfo ja registreerimine: lapsedkuul@nautica.ee